PCB1B10A
- Mfr.Part #
- PCB1B10A
- Manufacturer
- TE Connectivity AMP Connectors
- Package/Case
- Datasheet
PCB1B10A
- Description
- CONN TERM BLK CARD EDGE 10POS
- Stock
- 771
- Quality
- Manufacturer :
- Product Category :
- Terminal Block Adapters
- Convert From (Adapter End) :
- Terminal Blocks, Screw Connection, 10 Pos, 2 Rows
- Convert To (Adapter End) :
- Card Edge Connector, 10 Pos
- Mounting Type :
- Board Mounted
- Product Status :
- Obsolete
- Wire Gauge :
- 14 AWG